Koszty leasingu na samochód

Postautor: łowca » czw paź 20, 2016 5:58 pm

Mam pytanie odnośnie kosztów leasingu. Ile można zyskać? Albo ile można stracić? Czy brać kredyt na samochód, czy jednak leasing? Leasing wydaje mi się nie do końca opłacalny z uwagi na to, że w razie awarii inwestuje w samochód, który nie jest mój. Z drugiej strony takie samochody są ubezpieczone więc nie ma problemu przy wypadkach, poza tym jest to tańsza opcja miesięcznie z tego względu, że chce kupić lepsze auto najprawdopodobniej z salonu. Jakie są wasze doświadczenia?
łowca

Awatar użytkownika

Postautor: bajer » czw paź 20, 2016 8:29 pm

No cóż, leasing na samochód się bardzo opłaca w przypadku firmowego auta, bo comiesięczną ratę możesz sobie zaliczyć do kosztów. To mogą być rocznie nawet duże kwoty, a za auto tak czy siak musiałbyś zapłacić, z tym że biorąc kredyt obniżasz sobie zdolność kredytową, więc jest to ryzyko, bo jeśli wydarzy cię sytuacja, w której będziesz podszebował nagle pieniędzy, możesz nie dostać kredytu.
bajer

Awatar użytkownika

Postautor: Casiopeia » czw paź 20, 2016 11:08 pm

Wysokość rat za leasing zależy też od tego, czy robisz wpłatę własną, jeśli chcesz takie auto później wykupić. Jeżeli jest tak jak mówisz, że zależy ci na nowym samochodzie, to jak najbardziej leasing jest najlepszą opcja, co innego starsze auta używane. Tutaj zwyczajnie dajesz zarabiać gościom, którzy tanio zakupili stare modele i teraz zarabiają na ich wynajmie duże kwoty.
Casiopeia

Awatar użytkownika

Postautor: łowca » pt paź 21, 2016 12:17 am

No właśnie, a jak jest w przypadku napraw takiego auta? Czy może to pokryć ubzepiczenie?
łowca

Awatar użytkownika

Postautor: bajer » pt paź 21, 2016 2:30 am

Możesz sobie wykupić nie tylko ubezpieczenie ale też obsługę serwisową i wtedy masz w ramach stałej comiesięcznej opłaty robione naprawy gwarancyjne. Jak chcesz więcej informacji, to sprawdź tu Leasing24.pl. Wynajmują samochody osobowe i dostawcze.
bajer

Awatar użytkownika

Postautor: Filantrop » pt paź 21, 2016 4:34 am

Też mogę polecić Leasing24.pl. Decyzja była w pare minut, wniosek online. Super sprawa.
Filantrop

Awatar użytkownika

Postautor: mahda » pt paź 21, 2016 6:17 am

Mogę potwierdzić z doświadczenia to, co napisano wyżej, to znaczy, jeżeli nowy samochód z salonu to tylko leasing!
mahda

Awatar użytkownika

meble kuchenne radomsko

Wróć do Porady