Wykorzystanie systemu magazynowego WMS, a zwiększenie konkurencyjności

Postautor: bartek » pt mar 24, 2017 3:49 am

Witam serdecznie. Chciałem dowiedzieć się jakie są Wasze doświadczenia ze specjalistyczmi systemami magazynowymi, które teoretycznie mają usprawnić działanie całego magazynu. Interesuje mnie to czy wdrożenie takiego systemu faktycznie jest opłacalne, czy zwiększa się wydajność i naprawdę widać dorównanie konkurencji, może nawet jej prześcignięcie, co przekłada się na wyższe zyski? Ogólnie czy taka inwestycja się zwraca dość szybko?
bartek

Awatar użytkownika

Postautor: bro-war » pt mar 24, 2017 4:30 am

Czy szybko? No na to chyba bym specjalnie nie liczył. Jak wdrożysz system to faktycznie trochę na niego wydasz, ale z czasem zauważysz zmiany, a przynajmniej tak u mnie było. Początkowo ludzie musieli się przyzwyczaić do nowego systemu, opanować te wszystkie nowości, ale nie okazało się to trudne. Z każdym miesiącem wydajność magazynu tylko rosła. Jak najbardziej warto.
bro-war

Awatar użytkownika

Postautor: ZuzaMuza » pt mar 24, 2017 4:47 am

Podstawą jest zawsze dobre przygotowanie systemu do katalogowania towarów, ja to przynajmniej tak nazywam. Nie ma nic gorszego jak sytuacje, gdzie pracownik tylko podejrzewa gdzie jest jakiś towar albo biega z miejsca na miejsce bo może być tu, a może być tam, a może ktoś gdzieś przełożył…
ZuzaMuza

Awatar użytkownika

Postautor: MasterFlamaster » pt mar 24, 2017 7:15 am

Dobrej klasy i odpowiednio wdrożony system magazynowy WMS szybko przyniesie efekty widoczne dosłownie gołym okiem, a przynajmniej ja tak uważam. Dlaczego tak się dzieje? Ano zajrzyj sobie tutaj http://www.hkk-consult.pl/rozwiazania/system-zarzadzania-magazynem-wms, firma zajmuje się wdrożeniem systemu zarządzania przyjęciem towaru, wprowadzane są algorytmy zarządzania samymi stanami magazynowymi, technologie ułatwiające kompletowanie zamówień, chociażby świetny system głosowych komunikatów, a do tego szereg rozwiązań dla wydawania towaru. To wszystko sprawia, że nawet jeśli magazyn jest ogromny, to nie ma na nim bałaganu!
MasterFlamaster

Awatar użytkownika

Postautor: bartek » pt mar 24, 2017 8:47 am

Bardzo dobrze to ujęłaś..u mnie na magazynie tak to właśnie wygląda, wiecznie się tylko szuka wszystkiego bo nie do końca wiadomo gdzie co jest, na przyjęciu towaru czasem wrzucają kartony byle gdzie i zapominają…
bartek

Awatar użytkownika

Postautor: ZuzaMuza » pt mar 24, 2017 11:14 am

Na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiała tylko od razu inwestowała w taki system. Jak zależy Ci na rozwoju to trzeba trochę pieniędzy na ten cel wydać, no niestety.
ZuzaMuza

Awatar użytkownika

Postautor: bartek » pt mar 24, 2017 11:52 am

Dzięki w ogóle za ten link bo widzę, że bardzo profesjonalna firma i chyba właśnie tam się zgłoszę.
bartek

Awatar użytkownika

meble kuchenne radomsko

Wróć do Firmy