Czy audyty finansowe wnoszą do firmy coś nowego?

Postautor: misza » wt sty 17, 2017 2:07 am

Po raz pierwszy staje przed koniecznością sprawdzenia moich sprawozdań finansowych przez kogoś z zewnątrz. Chodzi o audyt finansowy i pokazanie, że wszystko zostało sporządzone w odpowiedni sposób. Chciałem zapytać, czy w ten sposób można też znaleźć jakieś słabe punktu w całej organizacji firmy?
misza

Awatar użytkownika

Postautor: PromiennaZorza » wt sty 17, 2017 2:48 am

Widać, że po raz pierwszy to robisz, bo to jest wlascnie jeden z powodow, dla którego audyty się robi. Każda nieprawidłowość ma gdzies swój początek, wiec trzeba ten punkt wyeliminować. Dobrze to robic w oparciu o konkretną wiedze.
PromiennaZorza

Awatar użytkownika

Postautor: Rozgwiazda » wt sty 17, 2017 4:31 am

Ja od dawna korzystam z usług audytorskich firmy swgk.pl, która prowadzi sudyty na najwyższym poziomie. Wiele poważnych firm korzysta z ich usług, co przekłada się później na ich poziome działania.
Rozgwiazda

Awatar użytkownika

Postautor: misza » wt sty 17, 2017 4:59 am

O to mnie zachęciliście, ja do tej pory to raczej regionalnie szukałem.
misza

Awatar użytkownika

Postautor: bartek » wt sty 17, 2017 6:50 am

Nie ma takiej potrzeby. Audyty, które są ofertowane tutaj http://swgk.pl/pl/firmy-audytorskie-w-polsce to pierwsza liga, jeśli chodzi sprawozdania finansowe.Trzeba znać się na rzeczy, żeby dostrzec w słupkach liczbowych cos czego nie dało się wychwycić przy bezpośrednim działaniu.
bartek

Awatar użytkownika

Postautor: misza » wt sty 17, 2017 8:48 am

Hehehe, no coś w tym jest. Jak już ktoś jest w stanie takie błędy wychwycić, to znaczy, że jest w stanie zrobić chyba wszystko w kwestiach zawodowych. Szkoda, że nie zawsze takich pracowników na rynku można poszukać.
misza

Awatar użytkownika

meble kuchenne radomsko

Wróć do Inne