Kiedy policja może zabrać prawo jazdy?

Postautor: misza » pn paź 17, 2016 1:18 pm

Witam, czy orientujecie się kiedy policja może zabrać prawo jazdy?
misza

Awatar użytkownika

Postautor: bartek » pn paź 17, 2016 2:38 pm

Chodzi ci o jakieś konkretne okoliczności?
bartek

Awatar użytkownika

Postautor: misza » pn paź 17, 2016 5:37 pm

Dokładnie.
misza

Awatar użytkownika

Postautor: bartek » pn paź 17, 2016 7:43 pm

Pierwszy przykład z brzegu – za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Jeśli jeździsz na co dzień autem, to pewnie śledzisz wszystkie zmiany w kodeksie ruchu drogowego. Tak wiec noga z gazu. I pamiętaj, że jak Cie już złapią na tym i nie daj Boże popełnisz recydywę, to z 3 miesiecy bez prawka grozi ci pół roku. A jeśli jeszcze raz podpadniesz w tym samym temacie, to starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień.
bartek

Awatar użytkownika

Postautor: misza » pn paź 17, 2016 9:11 pm

No właśnie chciałem, żeby mi to ktoś wyjaśnił.
misza

Awatar użytkownika

Postautor: łowca » wt paź 18, 2016 12:05 am

Mi to się ewidentnie będzie kojarzyło tylko z jazdą po pijaku…
łowca

Awatar użytkownika

Postautor: misza » wt paź 18, 2016 1:47 am

Jakas osobista przygoda w tym temacie?
misza

Awatar użytkownika

Postautor: łowca » wt paź 18, 2016 2:19 am

Niestety tak… :( wstyd się przyznać, ale niestety należę do grona tych kierowców, którzy prowadzili samochód pod wpływem alkoholu. Miałem 0,38 mg/dm3 jak mnie złapano rano w drodze powrotnej z konferencji służbowej. Wiecie jak to jest na takich wyjazdach … Nie miałem alkomatu, a czułem się bardzo dobrze. Zgodnie z kodeksem drogowym jednak nie można mieć więcej 0,25 mg/dm3. Jak zatrzymała mnie policja – nie było szans, aby wytlumaczyc z tego co wyszlo w alkomacie. Prokurator jak zwykle bywa zażądał bardzo wysokiej kary… mogłem się na nia zgodzić, ale nie chciałem. Tutaj przydała się na szczęście czujność wynajętego przeze mnie adwokata od prawa karnego. Prokurator w akcie oskarżenia umieścił wniosek o dwa lat pozbawienia wolności i jakas tam kare grzywny dorzucil. Oprócz tego oczywiście sąd mi obligatoryjnie zakazał prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z tym ostatnim nie miałem co dyskutować, ale to kara pozbawienia wolności była znaczenie zawyżona. Zwłaszcza, ze nikomu nie zrobiem zadnej krzywdy jadac nietrzeźwy. Skonczylo się na szczęście na 1,5 rokuw zawiasach, bo do tej pory nie byłem notowany, ani nie miałem na sumieniu zadnych punktów karnych. Szkoda mi tylko tego prawka, bo wiecie jak to jest bez samochodu w dzisiejszych czasach …
łowca

Awatar użytkownika

Postautor: misza » wt paź 18, 2016 3:34 am

Masakra… współczuje, bo rzeczywiscie dziś bez samochodu to trudno się gdziekolwiek ruszyć. A w pracy nie miałeś jakiś konsekwencji?? Mnie by chyba szef powiesić żywcem za taki wyczyn. Jestem handlowcem, dużo jeżdżę i dlatego wlasnie interesują mnie wszelkie okoliczności w jakich można stracic prawko.
misza

Awatar użytkownika

Postautor: łowca » wt paź 18, 2016 5:09 am

No w pracy nie było za wesoło. Gdyby pewnie nie to, że mój szef, to rowniez dobry kumpel, u którego pracuje praktycznie od samego początku, to pewnie dziś bylbym na bruku. Co prawda w akta musial mi cos wpisac, bo zrobila się z tego afera na cala firme, ale nie zwolnil mnie z pracy. Dostalem jeszcze jedna, ale pewnie już ostatnią szanse…
łowca

Awatar użytkownika

Następna

meble kuchenne radomsko

Wróć do Samochody, motocykle...